AGENCIJA SNOB ***** Modeli & Hostese ***** Beograd, Sarajevo, Podgorica, Skopje, Ljubljana, Zagreb, Banja Luka, Novi Sad, Niš

Agencija SNOB

after party по конференции

DROP MAIL (дистрибуција на флаери или разни примероци во поштенски сандачиња или на рачки на вратите);

GMS комерцијална анимација

Агенции за в.д

агенции за машки моделирање

агенции за машки моделирање

Агенции за модели

Агенции за ТВ серии

агенции за фотомодели

АГЕНЦИЈА ЗА ДЕТСКИ МАКЕЛИ

Агенција за домаќини за саеми и промоции

Агенција за домаќини за социјални настани и свадби

Агенција за конференции и семинари

Агенција за културно-уметнички настани

Агенција за лиење

Агенција за модели

агенција за моделирање

Агенција за модни настани и модна писта

Агенција за најдобра саемска водителка

Агенција за организација на настани

Агенција за промоција

Агенција за професионални хостеси за комерцијални настани

Агенција за саеми и спортски манифестации

агенција за хостеси

Агенција за хостеси за подобрување на вашите кампањи

Агенција за хостеси за саеми и конгреси

агенција на хостеси, манекенки и фотомодели

Агенцијата за домаќини е експерт за активација и продажба

Агенцијата застапува текстилни брендови за Словенија, Хрватска, Србија, Босна и Херцеговина, Македонија, Црна Гора.

Актери за снимање

активности за добредојде;

Активности за земање примероци;

Аниматори за празници

Аниматори и модели за сликање на телото

Анимации за генерирање сообраќај на вашиот штанд

Аранжман на фотографи, стилисти и шминкери

Банери, постери

банкети

банкети на домаќини / балови / приеми / забави / церемонии / годишнини / свадби итн.

бараат меѓународни договори за моделирање и професионален менаџмент на кариера

Барби хостеси

Бармени

Без проблеми пристапете до целната публика на вашиот бизнис;

безбедност на работните места за моделирање и глума, а работиме и со водечки украински брендови, фотографи, стилисти, списанија, режисери и ТВ канали

Бизнис, брзина, доверливост и професионалност

ова се доблестите што не издвојуваат.

Боење на телото за настани

Брошури

БТЛ

Веб дизајн

Веб и онлајн снимање

Вечери

Коктел

Видео клипови

ВИП активност. Придружни гости. Куќна сопруга

ВИП и хостеси на црвениот тепих

ВИП поддршка

ВИП хостеси

Внесување на компјутерски податоци

Воведување на производот, вклучувајќи кампањи за дегустација;

Водење и учество во презентации

водење на гостите/клиентите до квалификуван персонал на компанијата

Водители и промотори

Водители на настанот

Водители на ноќни настани

Водители, воведници, промотори и преведувачи за настани, конференции и состаноци

Водителка за промотивни тури

Водителка на дневниот саем

Водителка на изложбата и Хос

водителка на конференцијата

водителка на промотивната кампања

Водителка на протоколот

Водителка на саеми и конгреси

водителка на саемот

Водителка на штанд/услуга

Вработен во турнејата на брендот

ГЕРИЛА МАРКЕТИНГ

Главни хостеси

гостопримството на водителка и домаќин

Готвач-домаќинка

Двојазични хостеси

девојка од мрежа

Девојки од текила

Дегустации

ДЕЛОВНИ НАСТАНИ

Деловни семинари

Делумни модели, модели на стапала и раце итн.

Дете актер

Детски модел

Детски модели

Деца, жени и мажи модели

Дистрибуирајте летоци/флаери или други информативни материјали;

Дистрибуција на летоци

Дистрибуција на летоци и брошури;

дистрибуција на промотивен материјал

Дистрибуција на рекламен материјал

Дистрибуција на реклами

Дистрибуција на рекламни летоци

Дистрибуција од врата до врата; дистрибуција на флаери на рачките на вратите

Дневна водителка на саемот

Дневна услуга за водителка

Дневни и вечерни промоции во продавници и ресторани

Добредојдовте хостеси

Додатоци за кино продукции

Додатоци за ТВ продукции

Домаќин

Домаќин на изложбениот простор

домаќин на светски и културни настани

Домаќини и домаќини за забави и настани на компанијата

Домаќини на настани за лансирање и инаугурација

ДОМАЌИНИТЕЛИ НА КОНФЕРЕНЦИЈАТА

Домаќинки и хостеси на рецепција

Домаќинки на саемот

Домаќинки од висок профил

Домаќинки со јазици

Дополнителна продажна сила

Дополнителни келнери

Држачи за модни ревии

Друштво за домаќини

Егзотични модели

Емисии за патувања

Етикети и социјални информации,

е-трговија

ЖЕНИ

Женски модел

Живи манекени

Живописна мода и гламур

Забавни настани

задачи за градење слика

задачи на преведувачите

Земање мостри и дегустација

земање мостри со дегустација;

земање мостри, тргување

Избор на додатоци

Избор на модел

Изборна кампања

Изведување ревии, фризури, аксесоари

Известување за медиумите, уличен маркетинг

Извиднички модел

Изложбени простори

Изложби

изложби (модели на изложбата);

ИЗЛОЖБИ И КОНГРЕСИ

Изложби и промоции

Изложби на облека, обувки, аксесоари за бутици

изложби на шминка и сликање на телото

Изложен салон

изнајмување студио

Изработка и обработка на каталози и календари, билборди

Изработка на каталог на услуги и производи

ИМПЛЕМЕНТАЦИЈА НА ИНДИВИДУАЛНИ И ГРУПНИ ФОТОСЕСИИ

МОДНА ФОТОГРАФИЈА

Имплементација со промотивниот тим

Имплементација со тимот домаќин

Инаугурации, вечерни настани

интервјуери

инфлуенсери

Информативни хостеси

Информации за индустријата

Информации и ориентација на посетителите

Искрен хостел

Искрена домашна услуга

искуство во работа на големи настани на високо ниво;

искуство со работа во странство;

Истражување и кастинг на модели

јавете се до операторите

Јавни настани

Јавни преноси и ТВ емисии, Фигурација на реклами и видеа

кonsierge за ресторани и ноќни клубови

Календари

Канцеларија на Секретаријатот

Каталог за снимање

Каталог на модели

Каталог со слики на производи и дизајн

Каталози

Каталози за презентации

келнерки

клабери за ноќни клубови...

клупски настани

КНИГА ЗА МАНЕКЕН

Книга за професионална фотографија

Комерцијален актер

Комерцијална анимација во продавница

мрежа

Комерцијални изложби

Комерцијално рекламирање

Компании

комплетна организација на музичко-танцови или модни ревии на „висока мода“.

комплетна организација на настани за програми на отворено и затворено (од прес-брифинзи до огномет)

Комплетна фото/видео документација

конгреси

Конгреси и конференции

Конгресот

Конференции

Конференции и конгреси

Конференции и семинари

концерти

Координатори

Координатори на настанот

кореографија на модни ревии

Корисни хостеси

Корпоративни настани

Костими за капење

Куќна сопруга

Културни и спортски настани

курири

Курсеви

Лансирање и работилница

Лансирање на бренд

Лансирање на нов бренд

Лансирање на производи

Лансирање на производи / презентации

лансирање на производи за домаќини

Лица за корпоративни печатени реклами

Лица за ТВ реклами и спотови

Луѓе, модели и фотомодели

МАЖИ

Макети на изложбениот простор

Макро снимки

манекени за модни ревии...

МАНЕКЕНИ НА НАСТАНИ

Манекенка

саемска водителка

Маркетинг агенции

Маркетинг и продажни активности

Маркетинг кампањи со инфлуенсери

Машки модел

Машки модели

Меѓународен модел на управување (во странство)

Медицинска и научна конгресна агенција

Медицински конгреси

Мобилно рекламирање

Мода

Мода и организации

Модел

Модел водителка

Модел девојки

Модел за промоција и лансирање на производи

Модел за снимање каталог на отворено

Модел на кореографско шоу

Модел на костими за капење и долна облека

Модел на стјуардеса

Модели

Модели – Додатоци за филмови, реклами и музички спотови

Модели близнаци

Модели за боење на телото;

Модели за вашата ревија

Модели за вашата реклама

Модели за вашата фотосесија

Модели за забави

Модели за изложбата

модели за каталози

Модели за каталози за облека и маркети

Модели за мода: собрание, изложбен салон, ревија

Модели за модна презентација

Модели за модни писти, ревии и салони

Модели за модни ревии

модели за модни ревии, госпоѓица...

Модели за паради

Модели за презентации

модели за презентации/реклами/фотосесии;

Модели за прикажување

модели за промотивни филмови

Модели за салони

модели за сликање лице

Модели за тетоважи

Модели за улоги

Модели за уметност на телото

Модели за фотографирање

модели за фотосесии

Модели за фризури во Студио за убавина

Модели и манекени за натпревари за убавина

Модели како туристички водичи

Модели на домаќинки

Модели на келнери

Модели на коса за семинари за стилизирање и промотивни снимања

Модели на лице

Модели на писти

Модели на салони

модели на тетоважи

Моделирање

Модератори

Модна агенција за посредување на хостеси и хостеси, промотори за работа на саеми, семинари, свечености, промоции, концерти, снимање...

Модна недела

Модна ревија

Модна ревија и изложбена кореографија

Модната агенција СНОБ е основана во 2011 година. Основната дејност е застапување и посредување на брендови.

Модни и рекламни каталози

Модни каталози

Модни принтови

Модни ревии

модни ревии и фотосесии

Модни ревии, социјални медиуми, е-трговија, кампањи

Музички видеа

Музички настани

Набавка на актери за реклами, видео клипови, кина, ТВ серии и промотивни филмови

Набавка на балетски и танцови групи

Набавка на детски манекенки и фотомодели

Набавка на макети и фотомодели

Набавка на место

Набавка на модели за снимање на веб-страници

Набавка на тест модели

Набавка на топ модел

Награди

Најдобрите модели

Нарачајте хостеси, манекенки

Настани

настани и годишнини на компанијата

натпревари за убавина

натпревари, анимации и отворени денови

Нашите актери учествуваат во проекти

Нашите модели, хостеси и домаќини за вашите комерцијални потреби

Нови лица

Ноќни хостеси

Обезбедува вашата порака да стигне на вистинското место;

обезбедување модели за реклами, видеа, фотографии од производи, каталози и календари

Обезбедување на преведувачи и водичи

обезбедување општи информации за гостите/гостите

Обука за моделирање и елеганција

Обука за носење палта, чадори, палта и чанти,

Обука за фотомоделирање

одење по ритамот на музиката, броење чекори и одржување на ритамот,

Одржување на изложбени штандови

Организации за модни ревии и изложби

Организација

Организација и имплементација на BTL и промоција

Организација и продукција на снимање/снимање за кампањата

Организација на активации

организација на модни настани (избор, модни ревии)...

Организација на модни ревии

Организација на модни ревии

Организација на настан

организациска помош

Организирана изложба

Организирање на кастингот

Организирање настани

охрабрување на луѓето да го посетат штандот

Пазарните активности

Паради

патувања, настани на отворено

ПЕРСОНАЛ

Персонал за промотивниот настан

персонал за саемот

Персонал на настанот

Персонал на настанот

Песни

Писти и/или паради

Платена публика за настани

Платена публика за ТВ емисии

Плус сајз модели, спортски модели и фитнес модели

Подаруваат томболи и се убедливи со публиката учесничка итн.;

подготовка и објавување на конференциски материјали

Поддршка на саеми и конференции;

Поза, техники на позирање

Позиционирање на брендот на социјалната мрежано

познати модели

Поканете модели да присуствуваат на настани

Помошни модели.

помошници секретари

Понуда на додатоци

Популарно

портретни дела и презентација,

Посветен тим

Постери

постојана потрага по нови лица и партнери

ПР и рекламирање

правење телевизиски продукции и реклами (рекламни референтни филмови, програми во списанија итн.)

Правила на однесување и учтивост,

Правилни методи на седење и престојување,

Преведувач

Преведувачи

преведувачи за саеми, конгреси...

Презентации

презентации (штандови);

Презентации за долна облека

Презентации на компанијата

Презентации на костими за капење

презентации на производи, дегустации

Презентација

Презентација и информации за производот;

презентација и промоција на услуги/производи што ги нуди компанијата

Презентација на производот

Презентери за настани

презентери за настани

пренос на домаќини, хостеси и статисти

прес-конференции

прес-сесии

пречекување на клиентите и создавање пријатна атмосфера

Приватни забави

прием

Прием за посетители

Прием за хостеси и стјуарди

Прием на саеми, изложби на отворено

Приеми и банкети

Приклучоци за снимање

ПРИМЕРКИ НА ПРОИЗВОДИ

Примероци, дегустации

Пристап до микрофонот при орални интервенции

Присуство на бренд

Продавници за автомобили

Промо модели

Промо модели за изложбата

Промовирајте го вашиот производ, без разлика на локацијата, било да е тоа трговски центар, супермаркет, фестивали или на улица;

ПРОМОТЕРИ ЗА ПРИМЕРАЊЕ (дегустација или разни производи)

ПРОМОТЕРСКИ ИНФОРМАТИВНИ КАМПАЊИ (на различни локации, улици, фестивали, саеми и изложби итн.);

Промотивен настан

Промотивна тура, земање примероци

Промотивни активности

промотивни и маркетинг кампањи

Промотивни материјали

Промотивни модели за настани

Промотивни настани

Промотивни тури

Промотивни хостеси

Промотори

промотори – земање примероци, дистрибуција на летоци, ATL, BTL, промоција

Промотори за промоции

промотори за споделување рекламен материјал (флаери, визит-картички, подароци)...

промотори на аптеки, парфимерии, супермаркети, обложувалници, казина...

Промотори на водителка

Промотор-консултант

ПРОМОТОРОТ

Промоции

Промоции на домаќини на продажни места

Промоции на производи и услуги

ПРОМОЦИЈА ВО ПРОДАВНИЦА

Промоција на водителка

про-продажни кампањи

прослави, банкети

Протоколни настани и приеми за домаќини

Протоколски модели и промотори

проучување на мимикрија и гестови,

Професионализам

Професионална услуга за стајлинг

ПРОФЕСИОНАЛНА ФОТОСЕСИЈА ВО СТУДИО ИЛИ ВО ИЗБРАНА ОКОЛИНА

професионални модели

Професионални фотографи за снимање кампањи, каталози, календари, билборди или фото тестови на модели, модели и деца

Професионални хостеси

Професионални хостеси на штандови и саеми

Професионално застапување

Професионално изнајмување на манекенки и хостеси за саеми и настани низ државата

Професионално снимање на модели и портрети

професионално студио или фотографирање на отворено, свадби, креирање портфолио за градинки и училишни групи, аматери и модели

прстени девојки

Работете на снимање музички спотови

Работи што треба да ги земете предвид кога влегувате и излегувате од автомобилот,

Регистрација и акредитација и саморегистрација

Ред и дисциплина зад сцената, редослед за излез и примери,

Реклами и реклами

рекламирање и изложби

РЕКЛАМИРАЊЕ И ФОТОГРАФИЈА НА ПРОИЗВОДИТЕ

рекламирање на промотивни настани (промотивни модели);

Рекламни видеа и филмови;

Рекламни игри

Рекламни кампањи

Рекламни лица

Рекламни модели: фото и видео продукција

Рекламни проекти

Рекламни спотови и фотографии за илустрирани списанија, каталози, рекламни приказни и ТВ спотови

Речиси сите модели зборуваат одлично англиски, што им овозможува лесно да работат со странски гости и клиенти

Саем

Премин

Домаќин

Набавка на хостеси

Саеми

Саеми

САЕМИ И КОНГРЕСИ

САЕМИ И КОНФЕРЕНЦИИ

Саемски организации

Саемски цени за хостеси

Свечено отворање

Сезонски персонал

Секојдневна облека

Секуларни настани

Семинар

СЕМИНАРИ

Сениорски модели, најдобри стари, тинејџери и бебиња

Слика на водителка

Слика на водителка

Сликање на лице/сликање на телото

Слики на производи за веб-страници

Снабдување професионални и аматери уметници

Снабдување странски фотомодели

Снимање модели

Снимање на каталог

Снимање на каталог на отворено

Снимање на настан

Снимање на производот

Снимање на производот

Снимање производи на веб-страница со модели

снимање реклами;

Снимки за следење на социјалните мрежи

Снимки на социјалните мрежи

Снимки од производот по парче

Собирање информации

совети за личен стил, создавање слика

Создавање модни ревии со клуч на рака, вклучително и односи со јавноста, од класични ревии до танцови ревии, годишни настани, балови, настани, конференции, ревии за трговски центри, приеми, свечености и приеми, саеми, изложби, церемонии за доделување награди

Сообраќај на подиумот, создавање и адаптација на кореографија,

соопштување на понуди до потенцијални клиенти

соработка со познати странски агенции за моделирање;

Состанок и конгрес

Специјализирана обука

Специјализирани хостеси

Специјални и креативни опции за шминка,

Специјални фризури подготвени за фото модели,

Спортски настани

спроведување на обука за самодоверба за групи на возрасни и деца

Стандарден и врвен персонал за домаќини;

Становни на изложби

стилизирање на косата

стилизирање на шминка

Стилисти, шминкери, шминка, коса

Стилови

стјуардеса преведувач

Странски модел

Странски проекти

Стратешко позиционирање на објекти и локации

стручна подготовка на модел, вклучувајќи изработка на модел на книга од нула

супервизори

ја следат работата на промоторите

суптилностите на запознавање,

Сценографија

Таленти

таленти (танцување, глума, пеење, спорт)

ТВ емисии и преноси

ТВ програма

ТВ рекламирање, рекламирање на производи;

ТВ, видеа, продукции и видео клипови

темелно познавање на странски јазици;

Тест модел

Тест модели

техники и вежби за позирање,

ТИМ БИЛДИНГ – МАРКЕТИНГ АГЕНЦИЈА

Тимска работа

ТОЛКУВАЧИ

Топ модели

Трансфер на водителка

трговци

Тренинг подиум (одење)

Угостителски персонал

Уметност на телото;

Управување со гардероба

Управување со шоу програмата

услуга за моделирање (резервации модели: мажи, жени, деца или постари лица за фотосесии, видео сесии)

услуги за водителка за корпоративни настани: водителка за саеми и изложби, лансирање производи, корпоративни забави

Услуги за настани, конференции, акредитации, информации, прес и ВИП прием

услуги за промоција во затворени простории: земање примероци, издавање, оператори на штандови

услуги за улична промоција: улични дистрибутери на флаери и летоци

Услуги за фотографирање во студио

услуги и вештини на угостителските професии

Услуги на хостеси, стјуарди, промотори и преведувачи за настани, саеми, конференции и состаноци

устен симултан превод на деловни преговори (примерни преведувачи);

Учење лесни и технички концепти...

учество во различни промотивни акции на компанијата

Фестивали

Фитинзи

Фитнес модели

фитнес модели

ФЛАЕР

Флаери

Фото книги за модели

Фото модели

фото модели за реклами, видеа, каталози, билборди, календари, ТВ емисии...

Фото модели за рекламни снимања, каталози и едиторијали

Фото модели за рекламни, каталошки и уредувачки снимања

Фото сесии

Фото сесија

Фото студио

фотографии од е-трговија

фотографија (за каталози за облека, рекламирање, комерцијални и социјални проекти)

фотографија (фотограф)

Фотографија на модели

фотографирање и видео снимање

Фотографски услуги

фризерски ревии

Фризура

Функции на модели на хостеси

Хостеса

хостеси

хостеси – домаќини на настани, саеми, изложби, инаугурации, забави;

ХОСТЕСИ ЗА ВАШИОТ НАСТАН

Хостеси за гастрономски настани и кетеринг

Хостеси за изложби, конференции, приватни забави и настани

ХОСТЕСИ ЗА НАСТАНИ

хостеси за односи со јавноста

Хостеси за промотивни тури

Хостеси за саеми и конференции

хостеси за саеми, конгреси, настани, настани, забави, ресторани...

хостеси и манекенки за модни ревии

хостеси на отворањето на објектот

хостеси на рецепција

хостеси на симпозиуми, конгреси, деловни состаноци

хостеси на странски јазици

хостеси со соодветни комуникациски вештини; ги земаме предвид критериумите на клиентот, производот или можноста за промоција

хостеси услуги за приватни настани: хостеси за свадби, крштевки, родендени, приватни забави

ХОСТЕСИ, ПРЕВЕДУВАЧКИ

Хостесите на Конгресот

хостирање (на телевизија, настани на отворено или приватни)

Хотел – архитектонска фотографија на екстериер и ентериер

Чувајте ги возбудувањата под контрола на подиумот...

Шаблони

Шеталиште на високо ниво

шоу програми -Давање флаери

More ...

Fashion Week

more ...
fashionweek
models

Models

(more …)

hostess

Hostess

(more …)

Contact

Agency SNOB